Föderaalreserv on intressimäärade tõstmise peatnud ja inflatsioonitase näib tasandumas. Aeg näitab. Üldiselt on võlakirjade tootlus (intressimäärad) langemas ja investorid loodavad pehmele maandumisele.
Vaadates tänase 2-aastase riigivõlakirja tootluse pikaajalist "kuu" graafikut, on oluline märkida, et lühiajalised intressimäärad lähenevad olulisele otsustuspunktile. Väga sarnaselt 2006. aastale saavutas 2-aastane tootlus tipu (1) RSI divergentsusega. Seega küsin alandlikult: kas 2-aastased tootlused järgivad 2006. aasta tipu mustrit? Kas see võiks olla 18 aastat hiljem topelttipp?
Praegune langus on viinud 2-aastased tootlused 61% Fibonacci tugitasemele (2). Kui 61% Fib ebaõnnestub, siis oodake märkimisväärset langust!
Analüüs:
Huvitav on see, et näete sarnasusi praeguse 2-aastase tootluse graafiku ja 2006. aasta graafiku vahel. Kuigi mõned mustrid võivad pakkuda teadmisi, on oluline läheneda ajaloolistele võrdlustele ettevaatlikult ja arvestada ka teiste teguritega:
Sarnasused:
- RSI divergentsus: Teil on õigus RSI divergentsuse osas mõlemas graafikus, mis näitab nõrgenevat tõusutrendi vaatamata hinnatõusule.
- Fibonacci retracement: Olete tuvastanud 61,8% Fibonacci taseme potentsiaalse toetusena, mis on sarnane 2006. aastale.
Erinevused:
- Majanduslik kontekst: Majanduslik maastik oli 2006. aastal teistsugune. Föderaalreserv oli siis intressimäärade tõstmise tsüklis, mille eesmärk oli ohjeldada inflatsiooni, samas kui nüüd on nad tõusud peatnud ja võivad lõpuks kaaluda kärpeid.
- Turu sentiment: Investorite sentiment oli 2006. aastal optimistlik, mis viis kõrgemate hindamisteni ja liialdatud ootusteni. Nüüd on sentiment ettevaatlikum globaalsete ebakindluste ja võimalike majanduslanguse hirmudest tulenevalt.
- Tehnilised indikaatorid: Kuigi RSI divergentsus on sarnane, võivad teised tehnilised indikaatorid näidata erinevusi, mida tuleks samuti arvestada.
Seega, kuigi 2006. aasta võrdlusel on teatud väärtus, on oluline mitte toetuda sellele ainuüksi tulevaste turuliikumiste ennustamiseks. Siin on mõned lisapunktid, mida tuleks kaaluda:
- Föderaalreservi tulevased sammud: Nende rahapoliitilised otsused, sealhulgas võimalikud intressimäärade kärped, avaldavad võlakirjade tootlusele märkimisväärset mõju.
- Inflatsioonisurve: Jätkuv inflatsioonimure võib vaatamata Föderaalreservi meetmetele tootluse langust neutraliseerida.
- Globaalsed majandusarengud: Geopoliitilised pinged ja rahvusvahelised majanduslikud vastutuulud võivad samuti võlakirjaturge mõjutada.
Järeldus:
Topelttipu võimaluse asemel on soovitatav teha põhjalik analüüs, arvestades mitmesuguseid tegureid, ja konsulteerida finantsspetsialistidega personaalsema juhendamise saamiseks. Pidage meeles, et mineviku tulemuslikkus ei ole alati tulevaste tulemuste näitaja.
Comments
Post a Comment