Üks teguritest, mis aitas kaasa positiivseale meeleolule, oli uudis selle kohta, et SVB Financial Group, mis on suurim Silicon Valley pangandusgrupp ja üks Nasdaqi suurimaid komponente, peab leidma ostja teiste pankade seast. Paljud analüütikud ja investorid on arvanud, et SVB võib olla atraktiivne sihtmärk mõnele suuremale pangale või tehnoloogiaettevõttele.
Kolmapäeval teatasi USA rahandusministeerium ametlikult, et ei luba SVB müüki mitte-pangandussektorile ega välismaistele investoritele. Ministeeriumi sõnul on SVB liiga oluline USA innovatsiooni- ja konkurentsivõime jaoks ning selle ülevõtmine võib ohustada riigi majandusjulgeolekut.
See uudis oli positiivne nii SVB kui ka teiste väiksemate pankade aktsiatele, kuna see näitas valitsuse toetust neile ning vähendas konkurentsi- ja reguleerimissurve riski. Samuti tõstis see spekulatsioone potentsiaalsete ühinemiste ja ülevõtmiste kohta pangandussektoris.
Teine tegur, mis aitas kaasa USA aktsiaturgude tugevnemisele kolmapäeval, oli uudis selle kohta, et Credit Suisse, mis on Šveitsi suuruselt teine pank ja üks Euroopa suurimaid investeerimispanku, sai abi oma finantsprobleemide lahendamiseks. Nimelt on Credit Suisse olnud seotud mitme skandaaliga viimase paari aasta jooksul, sealhulgas spionaažijuhtumiga oma endise juhi vastu, Greensilli kapitalifondide kokkuvarisemisega ning Archegose kapitalihalduri riskantsete tehingute tõttu tekkinud miljarditesse ulatuvate kahjudega.
Need skandaalid on raputanud Credit Suisse mainet ja usaldusväärsust ning sundinud seda tegema suuri allahindlusi oma varadele ning vähendama oma dividendide maksmist ja aktsiate tagasiostmist. Credit Suisse aktsia hind on langenud ligi 80% alates 2020. aasta algusest ning paljud analüütikud ja investorid on küsimärgi alla seadnud selle jätkusuutlikkuse.
Kuid kolmapäeval teatas Šveitsi finantsjärelevalve asutus (FINMA), et kaalub võimalusi Credit Suisse probleemide lahendamiseks.
Comments
Post a Comment